Anasayfa / Rota / Gezgin&Rota / Ukrayna En Ucuz Bütçe ile 13 Şehrine Seyahat Etmek

Ukrayna En Ucuz Bütçe ile 13 Şehrine Seyahat Etmek

Ukrayna En Ucuz Bütçe ile 13 Şehrine Seyahat Etmek için izlemeniz gereken yol nedir? Bu yazımız da sizlere bu konu da bilgiler toparladık. Ukrayna En Ucuz Bütçe ile Seyahat Ukrayna 'nın farklı bölgelerin de farklı rakamlarla karşılaşmanız mümkün. Nasıl ki Türkiye de gittiğiniz yöreler de fiyatlar arasında değişimler oluyorsa Ukrayna da bununla karşılaşabilirsiniz. Bu yazımız da Gezinizi Bütçenize göre daha da renklendirecek bilgiler edinebilirsiniz.  Poltava 2 Gece 3 Gün için Bir Otele günlüğü 470 UAH, Akşam için 250 UAH, Kahve keyfi için 14 UAH, Gitmek için 2 UAH ayırmanız yeterli, Kiev Tren istasyonundan veya 4 UAH Otobüsle gitmeniz mümkün. Peki Poltava…

Genel Bakış

Süper..!

Özet : Ukrayna Gezi Rehberi

Kullanıcı Oylaması: 4.3 ( 1 oy)

Ukrayna En Ucuz Bütçe ile 13 Şehrine Seyahat Etmek için izlemeniz gereken yol nedir? Bu yazımız da sizlere bu konu da bilgiler toparladık.


Ukrayna En Ucuz Bütçe ile Seyahat

Ukrayna ‘nın farklı bölgelerin de farklı rakamlarla karşılaşmanız mümkün. Nasıl ki Türkiye de gittiğiniz yöreler de fiyatlar arasında değişimler oluyorsa Ukrayna da bununla karşılaşabilirsiniz. Bu yazımız da Gezinizi Bütçenize göre daha da renklendirecek bilgiler edinebilirsiniz. 

Poltava

2 Gece 3 Gün için Bir Otele günlüğü 470 UAH, Akşam için 250 UAH, Kahve keyfi için 14 UAH, Gitmek için 2 UAH ayırmanız yeterli, Kiev Tren istasyonundan veya 4 UAH Otobüsle gitmeniz mümkün. Peki Poltava da neler görebilirsiniz. Tarihi ve Kültürel Anıtlar, Kiliseler, Vorskla Nehri kıyısında gezinti, Ünlü Yazar, Şair, Düşünürün (Aeneid, Natalka-Poltavka, Ivan Poltavets Kotlyarevskogo, Vladimir Korolenko ) Edebi eserlerini görebilirsiniz. 

Poltava da Ne yenir derseniz. Köftesinin meşhur olduğunu söyleyebiliriz.

Foto.: kartagoroda.com.ua

Vinnitsa

3 Gün 2 Gece için bir otel de günlüğü 400 UAH Otel bulabilirsiniz. Akşam için 250 UAH, Kahve Keyfi için 15 UAH, Tramvayla 2 UAH veya Otobüsle 3 UAH seyahat edebilirsiniz. 

Buh Nehri Kıyısında yürüyüş yapıp 17.nci yüzyıldan kalma Grokhol’skiy sarayını görebilir. Kale duvarlarının yanından Eski Parkta yürüyüş yapabilirsiniz. 18.nci yüzyıldan kalma Katedrali görebilir. Etnografik ve Tarih müzelerini geze bilirsiniz. Werewolf ‘ta Hitler den kalma nesneleri görebilirsiniz. Müzik, Su ve ışıklarla eşlik eden Gece şovunu görebilirsiniz.

Foto.: domik.ua

Zaporoje

Artık direk uçuşlarla da gidebileceğiniz. göller, ormanlar, heykeller, vahşi yaşam, eşsiz bahçeleriyle doğal yaşamın bir çok örneğini görebileceğiniz Zaporoje de  3 Gün 2 Gece için bir otel de günlüğü 460 UAH otel bulabilirsiniz. Akşamlar için 180 UAH, Kahve Keyfi 15 UAH Tramvayla yada Otobüsle 2-4 UAH seyahat edebilirsiniz. 

Dnipro, İlk Sovyetler Hidroelektrik santralini görebilir. İki köprüden birinde yürüyüş yapabilirsiniz. Tarihi ve Etnografik Müzeleri geze bilirsiniz. 2 Metre Gövdeye sahip 700 yaşındaki meşe ağacını görmeyi unutmayın.

Foto.: zabor.zp.ua

Çernigov

Günlük Konaklamak için 430 UAH, Ortalama Bir Akşam için 190 UAH, Kahve Keyfi için 15 UAH, Tramvay veya Otobüs ile seyahat için 2-3,5 UAH yeterli olacaktır. Rus arkeologların tarihin izlerini bulmak için en çok çalıştıkları bölgelerden biridir. Uzun bir geçmişe sahip şehir de tarihi yerleri gezebilir, Katedral, Manastır, Kuleler, Anıtlar, Şirin Parklarını görebilirsiniz. 

Foto.: bykvu.com

Himelnitski Bölgesi, Kamenets

Günlük Konaklamak için 370 UAH, Ortalama Bir Akşam için 245 UAH, Kahve Keyfi için 18 UAH, Tramvay veya Otobüs ile seyahat için 2-3,5 UAH yeterli olacaktır. Taksileri de rahatlıkla kullanabilirsiniz.  11 ve 19.uncu yüzyıllardan kalma yaklaşık 200 anıt, Kanyon üzerindeki doğal manzara çeşitli filmlerin de çekildiği ormanlarını görebilirsiniz. 

Foto.: fishki.net

Odessa Bölgesi, İzmail

Günlük Konaklamak için 450 UAH, Ortalama Bir Akşam için 110 UAH, Kahve Keyfi için 12 UAH, Tramvay veya Otobüs ile seyahat için yaklaşık 4 UAH yeterli olacaktır.

12.nci yüzyıla kadar dayanan bir geçmişi olan şehir de Suvorov liderliğinde 1790 ‘lı yıllarda inşa edilen İzmail kalesini görebilirsiniz. Alexander Suvorov Anıtını, Tarih müzesini, 19.uncu yüzyıldan kalma bir Türk yapımı eski bir camiyi, Katedralleri görebilirsiniz.

Foto.: uznamania.ru

Chernivtsi

Günlük Konaklamak için 370 UAH, Ortalama Bir Akşam için 150 UAH, Kahve Keyfi için 14 UAH, Tramvay veya Otobüs ile seyahat için yaklaşık 1 – 3 UAH yeterli olacaktır.

Geleneksel Ukrayna Elbisesi Vışıvanka Günü ilk başladığı yer olarak bilinen Chernivtsi, Şehir yapısıyla orta Avrupa şehirlerine benzetilir. Eski Taşlı sokaklar, Arnavut Kaldırımlar, Kubbeli mimariler, Kozmopolitlik yaşam biçimiyle Ukrayna’nın gözde şehirlerinden biridir. UNESCO miras listesinde olan Bukovina da ki Metropolitan mimarisini görebilir, müzelerini gezebilirsiniz.

Etnografik sergileri gezip eski dönem hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Ukrayna En Ucuz Bütçe, Ukrayna Gezi Rehberi, Ukrayna ya ne kadar para ile gelmeli, Ukrayna ucuz mu, Lviv de ne kadar harcarım, Ukrayna da nerelere gidilir,

Foto.: sights2see.com

Çerkaşi Bölgesi  Uman

Günlük Konaklamak için 350 UAH, Ortalama Bir Akşam için 150 UAH, Kahve Keyfi için 10 UAH, Tramvay veya Otobüs ile seyahat için yaklaşık 1 – 3 UAH yeterli olacaktır.

Eşi Sofia için Stanislav Potoski ‘nin oluşturduğu binden fazla türe sahip Parkı görebilirsiniz. Tracking ‘e uygun olan bölge de bir çok doğal güzelliği göre bilirsiniz. Tekne gezisi ile keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. 

Ukrayna En Ucuz Bütçe, Ukrayna Gezi Rehberi, Ukrayna ya ne kadar para ile gelmeli, Ukrayna ucuz mu, Lviv de ne kadar harcarım, Ukrayna da nerelere gidilir,

Foto.: Yuri Perebayev

Karadeniz ‘in Kıyısı Odessa Bölgesi

Günlük Konaklamak için 350 UAH, Ortalama Bir Akşam için 145 UAH, Kahve Keyfi için 12 UAH, Tramvay veya Otobüs ile seyahat için yaklaşık 1 – 3 UAH yeterli olacaktır.

Yaz için Ukrayna ‘nın En Eğlenceli Sahil bölgesi Odessa da bir çok etkinlikte bulunabilirsiniz. Opera ‘dan Tiyatro ‘ya Sanatsal etkinliklere katılabilir. Gençlik Parkında Ünlü Potemkin Merdivenlerini tırmanıp eşsiz Panoramik görüntüsüyle Karadeniz’in Şehirle birleştiği Eşsiz Liman Görüntüsünü görebilir. Colonnades kalıntıları ve heykelleri görebilirsiniz. Art Müzeleri, Plajları ve Parklarıyla çok hoşunuza gideceğini düşündüğümüz Ukrayna’nın Güzel şehirlerinden biridir.  Yakın Zaman da İstanbul Belediyesinin katkılarıyla yapılan İstanbul Parkı da ziyaret edebilirsiniz. 

Foto.: dumskaya.net

Ujgorod

Günlük Konaklamak için 300 UAH, Ortalama Bir Akşam için 180 UAH, Kahve Keyfi için 13 UAH, Tramvay veya Otobüs ile seyahat için yaklaşık 1 – 3 UAH yeterli olacaktır. Yürüyüş yaparak gezmeniz tavsiyelerimiz den birisidir. 

9 – 13. ncü Yüzyıllar arasında inşa edilen Ujgorod Kalesi Unutulmaz Fotoğraflarınız için bulunmaz bir yer. Uh Nehrinin iki yakasına kurulmuş Kasa görünümlü şehir baharla birlikte eşsiz bir manzara oluşturuyor. 1000 yıllık şehrin Zengin bir mimari yapısı bulunuyor. Müzeleri, Kafeleri, Sanat merkezleri ve bizi en çok cezbeden Köylü Pazarlarını görebilirsiniz.

Ukrayna En Ucuz Bütçe, Ukrayna Gezi Rehberi, Ukrayna ya ne kadar para ile gelmeli, Ukrayna ucuz mu, Lviv de ne kadar harcarım, Ukrayna da nerelere gidilir,

Foto.: prokarpaty.info

Zakarpatya Mukaçevo

Günlük Konaklamak için 330 UAH, Ortalama Bir Akşam için 125 UAH, Kahve Keyfi için 12 UAH, Tramvay veya Otobüs ile seyahat için yaklaşık 1 – 3 UAH yeterli olacaktır. Ulaşım için taksi kurmanızı öneririz.

Karpat Dağlarının eteğinde yer alan kent, döneminde bir çok ülkenin parçası olmuştur. Yüksek bir tepenin üzerinde olan Palanok Kalesi 11.inci yüzyılda inşa edilmiştir. Tarihsel müzelerini, Kiliselerini görebilir. Kale ve çevresinde fotoğraf çekebilirsiniz. Ocak ayında bölge de iseniz Şarap Festivaline katılmayı unutmayın.   

Ukrayna En Ucuz Bütçe, Ukrayna Gezi Rehberi, Ukrayna ya ne kadar para ile gelmeli, Ukrayna ucuz mu, Lviv de ne kadar harcarım, Ukrayna da nerelere gidilir,

Foto.: weaponhistory.com

Ivano Frankivsk Bölgesi Coloma

Günlük Konaklamak için 290 UAH, Ortalama Bir Akşam için 95 UAH, Kahve Keyfi için 11 UAH, Tramvay veya Otobüs ile seyahat için yaklaşık 3 – 4 UAH yeterli olacaktır.

Paskalya Yumurtalarının 10000 ‘e yakın eşsiz koleksiyonunu görebileceğiniz Dünya’nın Yumurta Boyama sanatında tek müzesi burada bulunmaktadır. Geleneksel Halk sanatı Hutsul ve Pokuttya  dövme, Çömlek, Dokuma vb. bir çok örneği burada görebilirsiniz. Tarihi Belediye Binası, Kiliseleri, Müzeleriyle mistik bir gün geçirebilirsiniz. 

Foto.: stanislavske.tv

Ternopil

Günlük Konaklamak için 240 UAH, Ortalama Bir Akşam için 110 UAH, Kahve Keyfi için 12 UAH, Şehir Merkezine yürüyerek geçebilirsiniz. 

Lviv ‘e yakınlığı ile önerilerimiz arasına giren Romantik Şehir Ternopil, 16.ncı yüzyıldan kalma kalesi, Kiliseleri, Müzeleri, Opera binası, Parkları, Kafeleri, Restoranları ile Çok hoşunuza gidecek bir yer. Fakat Ternopil ‘in bize göre en can alıcı yanı Ternopil Gölü Çevresin de bulunan Kafeleri, Çay Bahçeleri, Restoranlarıyla Şehre romantizm katıyor. Feribot Gezisiyle Çevreyi keşfedebilirsiniz. 

Foto.: pizzatravel.com.ua

Kaynak.: vsviti – IGotoWorld
Ukrayna En Ucuz Bütçe, Ukrayna Gezi Rehberi, Ukrayna ya ne kadar para ile gelmeli, Ukrayna ucuz mu, Lviv de ne kadar harcarım, Ukrayna da nerelere gidilir, Ukrayna En Ucuz Bütçe, Ukrayna En Ucuz Bütçe, Ukrayna En Ucuz Bütçe, 
Karpatlar, Carpathia, Карпатія, Carpatia, Карпатия

Hakkında HmmT AYDs

HmmT AYDs
Lviv Haber Genel Koordinatörü

11 yorum

 1. Avatar

  Bu Yazı Çok Güzel Olmuş Emeğinize sağlık. Bir de Ukrayna ‘da Emlak piyasasıyla ilgili araştırma yazısı hazırlayabilir misiniz.?

 2. Avatar

  Ben Odessa dan Trenle Lviv ‘e geçmek istiyorum. Güzergahım da bulunan yerleri günü birlik gezip devam edebileceğim bir tren bileti kombinasyonu var mı?

 3. Avatar

  Güven Bey Aynı soru benim de aklımdaydı. Fakat ben Dnipro dan başlayıp Lviv ‘e olan güzergahı Merak ediyorum.

 4. Avatar

  Çok Güzel bilgiler Teşekkürler.

 5. Avatar

  Ukrayna da gerçekten gezip görmeye değer bir çok yer var. Burası da çok güzelmiş diye bir yere gidiyoruz. Ondan sonra gördüğümüz yeri daha çok beğeniyoruz. Sevgili İnterrail üyelerine duyrulur. Ukraynarail zamanı gelmedi mi.?

 6. Avatar

  Ujgoroog Ternopil Za karpatya taraflarını çok merak ediyorum bir ara bende gitmek istiyorum.

 7. Avatar

  Ukrayna ‘nın en güzel şehirleri bilinmeyenleri de bir yazınız da yazmalısınız…

 8. Avatar

  Ukrayna da nereye hangi bütçe ile gidebiliriz. Çok güzel bir Ukrayna Rehberi hazırlamışsınız. Emeğinize sağlık.

  Çok güzel bir siteniz var. bir çok yazınızı ilgiyle inceledik.

 9. Avatar

  Çok güzel bir Ukrayna Gezi yazısı olmuş emeğinize sağlık.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Buraya Bakarlar

Lviv için 10 Konsept Restoran

Lviv için 10 Konsept Restoran, Lviv ‘de Konsept olarak nitelendirebileceğimiz başarılı iç ...

Translate »