Anasayfa / Etkinlik / Lviv Paskalya Kutlamaları – Katılmak için 5 Neden

Lviv Paskalya Kutlamaları – Katılmak için 5 Neden

Ukrayna Lviv Paskalya kutlamaları, Geleneksel olarak ülkenin her yerin de Büyük bir sevinç ile beklenen Paskalya Bayramı, Müslüman aleminin Ramazan Bayramına benzemektedir. Ülkenin her yerinde özel etkinlikler düzenlenmektedir. Bunlardan biri de Lviv e her yıl damgasını vuran şenliklerdir. Fuarlar, Birbirinden farklı işlemelere sahip renkli paskalya yumurtaları, Yerli Halkın inanışlarına yönelik yaptığı değişik geleneksel kutlamalara şahitlik etmek isterseniz. Ukrayna da bu tarihler de ziyaret etmeniz gereken doğru adreslerden biri Lviv 'dir. Büyük Şehirlerin yoğun yaşamı bu tip gelenekleri gölgelemektedir. daha sakin ve özgün yerler de ise bu etkinliklere daha çok ilgi gösterilmektedir. Sizler için bu yazımız da Paskalya Bayramlarına Neden Ukrayna…

Genel Bakış

İyi...!

Özet : Ukrayna da Bayramlar

Kullanıcı Oylaması: 3.8 ( 1 oy)

Ukrayna Lviv Paskalya kutlamaları, Geleneksel olarak ülkenin her yerin de Büyük bir sevinç ile beklenen Paskalya Bayramı, Müslüman aleminin Ramazan Bayramına benzemektedir. Ülkenin her yerinde özel etkinlikler düzenlenmektedir. Bunlardan biri de Lviv e her yıl damgasını vuran şenliklerdir. Fuarlar, Birbirinden farklı işlemelere sahip renkli paskalya yumurtaları, Yerli Halkın inanışlarına yönelik yaptığı değişik geleneksel kutlamalara şahitlik etmek isterseniz. Ukrayna da bu tarihler de ziyaret etmeniz gereken doğru adreslerden biri Lviv ‘dir. Büyük Şehirlerin yoğun yaşamı bu tip gelenekleri gölgelemektedir. daha sakin ve özgün yerler de ise bu etkinliklere daha çok ilgi gösterilmektedir. Sizler için bu yazımız da Paskalya Bayramlarına Neden Ukrayna da katılmanız gerektiği ile ilgili 5 nedeni sıraladık. 


Ukrayna Lviv Paskalya kutlamaları

Geleneksel Renkli Paskalya Yumurtaları Sanat Sergisi

Foto.: Jakub Pojman

Her yıl geleneksel olarak kutlanan bayramın en renkli kısmını oluşturan paskalya yumurtaları, her yıl Profesyonel Sanatçılar dan, amatörlere kadar bir çok sivil toplum kuruluşlarının da katılımıyla en benzersiz ve farklı modelleri belirlemek için şehrin bir çok yerinde sergiler düzenleyerek, işleme sanatının incelikleri ele alınır. ve yılın işlemesi seçilir. Bir çeşit proje olarak yürütülen etkinlik her yıl yeni modellerle kendini yenileyen bir faaliyettir. 

1 – 23 Nisan tarihleri arasında Lviv ‘in bir çok yerinde karşılaşa bileceğiniz sergilerin En can alıcı örneklerini Dominik Kilisesi yakınında ki müze de göre bilirsiniz.


Paskalya Fuarı

Lviv Paskalya kutlamaları, Lviv Su Savaşları, Lviv Paskalya Bayramı, Paskalya yumurtaları, Lviv Paskalya yumurtaları sergisi, Lviv Paskalya Fuarı, Lviv Festivalleri, Lviv Etnoğrafya müzesi, Lviv Halk Dansları, Lviv Dini Bayramlar, Ukrayna Halk Dansları, Lviv Fuarları

Foto.: Larysa Didkovska

Paskalya Fuarı Her yıl olduğu gibi bu yılda Opera tiyatro binasının önün deki yürüyüş yolunda kurulmaktadır. Seramik, Cam, Metal, Gümüş, Nakış, Dokuma, Resim, Deri, Boncuk, vb. bir çok alandaki el yapımı işçilikleri görebilir. Beğendiğiniz eşyalardan satın alabilirsiniz.  Paskalya ya özel Yumurta Boyama Atölyelerin de etkinliklere katılabilirsiniz.  El Yapımı ürünlerin bir çok örneğini görebileceğiniz bir pazar da bölge de yaşayan köylüler Ukrayna ya özgü yiyeceklerden getirmektedir bunların tadına bakabilirsiniz.

14 – 23 Nisan tarihleri arasında Lviv de iseniz.   Özgürlük Caddesinden geçmeyi unutmayın.


Dev Paskalya Yumurtası

Lviv Paskalya kutlamaları, Lviv Su Savaşları, Lviv Paskalya Bayramı, Paskalya yumurtaları, Lviv Paskalya yumurtaları sergisi, Lviv Paskalya Fuarı, Lviv Festivalleri, Lviv Etnoğrafya müzesi, Lviv Halk Dansları, Lviv Dini Bayramlar, Ukrayna Halk Dansları, Paskalya Yumurtası

Foto.: Mari Bogdanova

Bu Yıla Özel Süslenen ve Geleneksel bir hal alan Dev Paskalya Yumurtası Lviv Opera Bale ve Tiyatro Binasının Önünde kurulmaktadır. Renkli Şeritlerle Dekore edilen Paskalya Yumurtası Akşamlar ise Renkli Görüntülere bürünüyor. 


Etnoğrafya Parkında Paskalya Kutlamaları

Lviv Paskalya kutlamaları, Lviv Su Savaşları, Lviv Paskalya Bayramı, Paskalya yumurtaları, Lviv Paskalya yumurtaları sergisi, Lviv Paskalya Fuarı, Lviv Festivalleri, Lviv Etnoğrafya müzesi, Lviv Halk Dansları, Lviv Dini Bayramlar, Ukrayna Halk Dansları

Foto.: eurowine.com.ua

Halk Mimarisi ve Yaşam Müzesi Şevşenko Hai ” Шевченківський гай – Shevchenko gai ” – Paskalya eğlencelerinin Lviv de ki adresi.

Ukrayna Geleneksel Halk danslarını izleyebileceğiniz. Müzisyenlerin, Okulların, Sivil Toplum Örgütlerin, Yerli Ailelerin katılım gösterdiği etkinlik Bahar havasında piknik için toplanmış insanların eğlenceli gösterilerine benziyor. 

1 – 23 Nisan tarihleri arasında lviv de iseniz. Lviv Etnoğrafya müzesi için bu alana gitmenizi öneririz.

 


Lviv Polyvanyy Pazartesi Su Savaşları

Lviv Paskalya kutlamaları, Lviv Su Savaşları, Lviv Paskalya Bayramı, Paskalya yumurtaları, Lviv Paskalya yumurtaları sergisi, Lviv Paskalya Fuarı, Lviv Festivalleri, Lviv Etnoğrafya müzesi, Lviv Halk Dansları, Lviv Dini Bayramlar, Ukrayna Halk Dansları

Foto.: Roman Kravets

13 Nisan ‘a dikkat eğer su ile aranız iyi değil ise, bu tarih te şehir merkezin de olmamalısınız. Çünkü Bugün Ukraynalılar için Islak Pazartesi, Polyvanyy dedikleri gündür. Şehir Merkezinde Su Tanklarını görebilirsiniz. Habersiz olarak birbirine yaklaşıp bir birlerine su atarak tüm halk bugünü kutlar.


Lviv Paskalya kutlamalar, Lviv Paskalya kutlamalar, Lviv Paskalya kutlamaları, Lviv Su Savaşları, Lviv Paskalya Bayramı, Paskalya yumurtaları, Lviv Paskalya yumurtaları sergisi, Lviv Paskalya Fuarı, Lviv Festivalleri, Lviv Etnoğrafya müzesi, Lviv Halk Dansları, Lviv Dini Bayramlar, Ukrayna Halk Dansları

Hakkında HmmT AYDs

HmmT AYDs
Lviv Haber Genel Koordinatörü

2 yorum

  1. Avatar

    Lviv de gerçekleşen en hareketli ve güzel etkinliklerden biri Hristiyan bayramı olarak bilinir. Etkinlikler ise çok eğlenceli. Bu tarihler de Lviv ‘de olanların katılabileceği bir etkinlik.

  2. Avatar

    Lviv ‘e gidiş tarihiniz bu zaman içindeyse şehrin bir çok yerinde bu etkinliklerle karşılaşabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Buraya Bakarlar

Lviv için 10 Konsept Restoran

Lviv için 10 Konsept Restoran, Lviv ‘de Konsept olarak nitelendirebileceğimiz başarılı iç ...

Translate »