Anasayfa / Yaşam / Kültür Sanat / Ukrayna Ulusal Kıyafetleri Tanıtım Projesi

Ukrayna Ulusal Kıyafetleri Tanıtım Projesi

Geleneksel kıyafetlerin bölgelere göre hazırlanan Ukrayna Ulusal Kıyafetleri Tanıtım Projesi videolarını sevgili takipçilerimizin beğenisine sunmak için derledik.

Ukrayna Ulusal Kıyafetleri, СПАДОК, Spadok, Film ua, Vışıvanka, Спадок, Тизер, Ukrainian national clothes, Ukrayna yöresel yaşam, etnik yaşam

Ukrayna Ulusal Kıyafetleri

Film.ua ‘nın Spadok Proje Ulusal Vışıvanka kıyafetlerinin bölgelere özgü nakışlarla ne tür farklılıkları içerdiğini tanıtım amaçlı başlattığı proje için hazırlanan 16 video yu sizler için derlemeye çalıştık. Ukraynalı bayanların farklı bölgelerin etnik kostüm ve aksesuarlarını tanıttığı bu video serisinde Jitomir “Zhytomyr”, Chernivtsi ve Ivano-Frankivsk  bölgelerinin yanı sıra Donetsk, Luhansk ve Kırım gibi Ülkenin 24 bölgesinden etnik kıyafet modellerini tanıtıyor. Ukrayna yöresel erkek giyim tarzının anlatılacağı çalışma içinde hazırlıklara başlayan medya şirketi yakın bir süreçte videolarını yayınlamaya başlamayı planladıklarını belirtti.

Odessa Kodimski Bölgesi

Çernivitski Gorodyanski Bölgesi

Çerkaşi Bölgesi

Harkov Balakleski Bölgesi

Kiev – Vasilkovski Bölgesi

Hmelnitski Novuşitski Bölgesi

Transkarpatlar Vinoradiv  Bölgesi

Sumi Oktirski Bölgesi

Volinska Ratnivski Bölgesi

Poltava Mirgorod Bölgesi

Vinnitsa Krijopilski Bölgesi

Ternopil Zalişçiski Bölgesi

Rivne Sarnenski Bölgesi

Jitomir Baranovski Bölgesi

Çernivitski Zastavna Bölgesi

Ivano-Frankivsk  Snyatinski Bölgesi

      

Ukrayna Ulusal Kıyafetleri, СПАДОК, Spadok, Film ua, Vışıvanka, Спадок, Тизер, ОДЕСЬКА, КОДИМСЬКИЙ, ЕРНІГІВСЬКА, ГОРОДНЯНСЬКИЙ, ЧЕРКАСЬКА, ЧЕРКАСЬКИЙ, ХАРКІВСЬКА, БАЛАКЛІЙСЬКИЙ, КИЇВСЬКА, ВАСИЛЬКІВСЬКИЙ, ХМЕЛЬНИЦЬКА, НОВОУШИЦЬКИЙ, ЗАКАРПАТСЬКА, ВИНОГРАДІВСЬКИЙ, СУМСЬКА, ОХТИРСЬКИЙ, ВОЛИНСЬКА, РАТНІВСЬКИЙ, ПОЛТАВСЬКА, МИРГОРОДСЬКИЙ, ВІННИЦЬКА, КРИЖОПІЛЬСКИЙ, ТЕРНОПІЛЬСКА, ЗАЛІЩИЦЬКИЙ, РІВНЕНСЬКА, САРНЕНСЬКИЙ, ЖИТОМИРСЬКА, БАРАНІВСЬКИЙ, ЧЕРНІВЕЦЬКА, ЗАСТАВНІВСЬКИЙ, ІВАНО ФРАНКІВСЬКА, СНЯТИНСЬКИЙ

Hakkında HmmT AYDs

HmmT AYDs
Lviv Haber Genel Koordinatörü

7 yorum

 1. Avatar

  Ukrayna Ulusal Kıyafetlerinin hangi bölgelerde ne tip işlemler ve aksesuarlar kullanılıyor güzel bir çalışması olmuş. Bir sonra ki ukrayna ziyaretim de bir tane de ben almak istiyorum.

 2. Avatar

  İşlemeler takılar hepsi birbirinden güzel Ivano Frankivsk bölgesine özel işlemelere ayrı bayıldım. Güzel paylaşım Lviv severler.

 3. Avatar

  Çok güzel kıyafetler bayanlar üzerinde olunca ayrı bir güzellik katıyor. Ukrayna gelenekleri gerçekten çok güzel

 4. Avatar

  Bu kıyafetler Bayanlara çok yakışıyor. Çok zarif çok güzel görünüyorlar.

 5. Avatar

  Ukrayna ulusal kıayfetleri vışıvankaların hangi yöre de ne tip özellikler gösterdiğini bu videolardan öğrenebilirsiniz. Çok güzel çalışmalar yapmışlar…

 6. Avatar

  Kültürel açıdan çok benzerlikler taşıdığımız harika bir ülke gerçekten gezip görmeye değer bir çok yeri var. Özellikle Düğünleri etnik yaşam kültürlerini kaybetmemiş olmaları ve yaşatmaları çok güzel.

 7. Avatar

  Bütün modeller ve işlemeler bir birinden güzel gerçekten harika bir kültür. Ukrayna umarım bozulmazsın.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Buraya Bakarlar

Hristiyan ve Müslümanların Tarihi Antik Kenti Hotin

Ukrayna tarihin de Hristiyan ve Müslümanların ortak yaşamını sürdürdüğü Tarihi Antik Kentleri ...

Translate »