Anasayfa / Lviv / Ukraynaca Sevgi Sözcükleri

Ukraynaca Sevgi Sözcükleri

Basit olarak gittiğiniz ülkenin dilinde bir kaç tane sevgi sözcüğü bilmek çok işinize yarayabilir. Sizler için Ukraynaca Sevgi Sözcükleri konulu bu yazımızı hazırladık.

Ukraynaca Sevgi Sözcükleri, Basit ukraynaca cümleler, ukraynalıların sevdiği kelimeler, kulağa hoş gelen ukraynaca cümleler, Ukraynaca, Ukraynaca öğrenmek

Foto.: Dvirko

Ukraynaca Sevgi Sözcükleri

Ukrayna da Radyo Maksimum ‘un sevdiklerinizi şaşırmak için kullanabileceğiniz 12 kelimeyi sizler için derledik.

Ysoçka

Esnek gövdeli bir yırtıcı anlamına gelir.

Kötü bir benzetme gibi görünse de Ukraynalılar güzel kadınlara özgü bu kelimeyi kullanmaktadır. tanıştığınız bayan ile samimiyseniz böyle bir kelime kullana bilirsiniz.  Yasochka – Beetroot – karşılığı pancar kökü anlamına geliyor. Biraz alakasız gibi görünse de Ukraynaca da farklı bir anlama sahiptir.

Ukrainian Love Words, Simple Ukrainian Words, Ukranian Words, Ukrainian Words, Ukrainian, Ukrainian

Cigun – Djigun

Benim Hayatım, Öpücük ve Sarılmanın bir ifadesi Benim Balım gibi bir anlama gelmektedir. Ukrayna ya özgü bir anlamı vardır. diğer dillere çevirimi ve anlamlandırması pek anlamlı değildir. Ukraynaca karşı cinsi benimsediğinizi gösteren bir ifade olarak kullana bilirsiniz. 

Ukrainian Love Words, Simple Ukrainian Words, Ukranian Words, Ukrainian Words, Ukrainian, Ukrainian

Serdenko

Ukrayna edebiyatına atıf yapacak olursak en iyi örneklerden biri olarak bu kelimeyi gösterebiliriz. Özellikle eşler arasında Kalbim veya Canım anlamında kullanılan bir kelimedir. 

Ukrainian Love Words, Simple Ukrainian Words, Ukranian Words, Ukrainian Words, Ukrainian, Ukrainian

Lebidka – Lebidoşkoyu

Sevgililer arasında nazik bir itiraz kelimesidir. Sevgililer arasında ilişki sarmalından doğan sevimli ve biraz naz ve kapris içeren sevimli bir sözcüktür.

Şaleniyu vid tebe

İkili ilişkiler de birbirine olan tutkuyu ifade etmek için kullanılan bir sözcüktür. Yaşanan bir olayda partnerinizden bir kez daha etkilendiğiniz de böyle bir sözcükle onun gururunu okşaya bilirsiniz.

Krihitka

Yumuşak sevgi dolu bir sesleniştir. Sevdiğiniz kişinin şefkate ihtiyacı olduğunda veya endişe içinde ise sizin yanında olmasına ihtiyacı olduğunda partnerinize veya sevgilinize Krihitka şeklinde seslenebilirsiniz. 

Ya zalyublenniy Toboyu

Partnerinize içinizde beslediğiniz büyük aşkı dile getirmek için kullanabileceğiniz çok güzel bir ifade. Ondan ne kadar büyülendiğiniz i ona olan tutku ve aşkınızı bu cümle ile ifade edebilirsiniz.

Ya Dlya tebe nebo prihilyu

Partnerinizin mutluluğu güvenliği ve huzurunu önemsediğinizi söylemek için onu sevdiğinizi ve her zaman yanında olduğunuzu hissettirmenin dudağınızdan dökülüp sevgilinizin kulaklarında hayat bulacak güzel cümlelerden biri…

Jayvoronok

Sevgiliniz veya eşinizle günün ilk ışıklarında romantizmin ve tutkunun huzurla buluştuğu anlarda paylaşabileceğiniz en uygun kelime. 

Kraleçka

Sevgilinizi veya eşinizi beraber paylaştığınız anlarda üzerinde elbise, takı, iç çamaşırı, makyaj yaptığında Türkçe de kullanılan “Çok Güzel görünüyorsun veya çok hoş olmuşsun” anlamında kullanabileceğiniz bir sözcük. “Kraleçka”

Kohayu Tebe – Seni Seviyorum

İçselleştirdiğiniz duygularınızın patlama anlarında dudaklarınızdan döküldüğünde partnerinizin kulaklarında hayat bulup sizin aşkınızla dolup taşan sevgi dolu kalbine vereceği en güzel enerji sözcüğü “Kohayu Tebe”. 

Solodenkıy

Sabah evden ayrılırken veya gün içerisinde özlediğiniz sevgilinize veya eşinize kavuştuğunuz da ondan aşk dolu tatlı bir öpücük istemenin en zarif yollarından biridir.

Tatlı bir öpücüğün gözlerimizin en derininden dünya ya yansıyan mutluluk ışıltılarına sahip olduğumuz anlarda yaşamınız dileğimizle….
bir sonra ki yazımız da tekrar görüşmek dileğiyle… 

Kaynak.: Tıklayınız…

Hakkında HmmT AYDs

HmmT AYDs
Lviv Haber Genel Koordinatörü

7 yorum

 1. Avatar

  Her gittiğin ülkenin dilin den bir kaç sempati uyandıracak kelimeyi bilmek güzeldir. olumlu etkileri olduğunu söyleyebilirim. Ukraynaca çok kolay mı bilmiyorum Rusça ya benziyor. Temel de hangi dilse onu öğrenip sonra benzerini öğrenmek daha mantıklı

 2. Avatar

  Güzel paylaşım Güzel sözler güzel anlar güzel paylaşımlar. Biz Türkler ince insanlarız dır. Kültürümüzün inceliklerinde bu var. Ukrayna – Türkiye halkı bir birine çok uzak yapılarda değiller. Ukrayna da kibar davranışlar çok sevilir.

 3. Avatar

  Ukraynaca Rusça dan çok ta farklı değil ama çok öznel kalıyor. Öncelikle Rusçayı öğrenmek daha sonra gerekiyorsan Ukraynaca öğrenmek daha mantıklı. Bu kelimeler Rusça da çok Farklı değil.

 4. Avatar

  Ukraynaca Rusçaya göre daha mı kolay.? Aslında sormak istediğim. Rusça mı öğrenmek yoksa Ukraynaca mı öğrenmek Kız arkadaşım Ukraynalı ama Ukraynaca için kaynak bulma konusu çok sıkıntılı.

 5. Avatar

  Sevgi, Doğa ve Tutku bunun adı Ukrayna

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Buraya Bakarlar

Lviv için 10 Konsept Restoran

Lviv için 10 Konsept Restoran, Lviv ‘de Konsept olarak nitelendirebileceğimiz başarılı iç ...

Translate »