Anasayfa / Danışmanlık / Neden Ukrayna’da Üniversite Eğitimi

Neden Ukrayna’da Üniversite Eğitimi

Neden Ukrayna’da Üniversite Eğitimi, bu yazımızda Everest yurt dışı eğitim Ukrayna da Üniversite öğrencisi olmak isteyenler için hazırlamış olduğu tanıtım yazısını sizlerle paylaşıyoruz. Ayrıntılı bilgi için yazımızın devamında yer alan Everest yurt dışı eğitimin resmi web-site linkine ulaşabilirsiniz.

Üniversite Eğitimi, yurt dışı üniversite eğitimi, everest yurt dışı eğitim, ukrayna da üniversite eğitimi, ukrayna da üniversiteye nasıl girilir, Ukrayna yabancı üniversite öğrenci kabulü, Yabancılar için ukrayna da üniversite, Eğitim Lviv, Ukrayna da Eğitim Nasıl, Ukrayna da nasıl öğrenci olunur, Ukrayna da öğrenci 

Neden Ukrayna’da Üniversite Eğitimi?

Ukrayna’da Üniversite Hakkında Detaylı E-Katalog indirmek için.: Tıklayınız…

 

Kayıt İşlemleri Yapmadan Mutlaka Dikkat Edilmesi Gerekenler için  Tıklayınız…

 

Ukrayna’da Üniversite Eğitimi Almanız İçin İşte Size 12 Tane Neden ;

1. Ukrayna’da 312 üniversite bulunmakta olup bu üniversitelerin akademik kadroları oldukça başarılıdır.

2. Ukrayna üniversiteleri tüm Avrupa Birliği ve YÖK tarafından tanınmaktadır. Rahatlıkla denklik alınabilmektedir.

3. Yıllık üniversite harç fiyatlarının dünya genelinde en ekonomik olduğu ülkedir. Yıllık 1200-3000 usd arasında değişmektedir.

4. Ukrayna’da yaşam maliyetleri çok ekonomik olduğu için öğrencinin minumum kaynakla rahat etmesini sağlar. Ortalama bir öğrenci konaklama hariç 200-300 usd arasında rahatlıkla geçim sağlayabilir.

5. Ukrayna 70 bin yabancı öğrenciye ev sahipliği yapmakta olup, lys , ygs puan şartı aranmaksızın sadece lise diploması ile her bölüme kabul alınabilir.

6. Ukrayna konsolosluğu Öğrenci vize alımında sorun çıkarmaz.

7. Odessa, Kharkiv gibi öğrenci şehirlerinde Eğitim dili dünyanın en çok konuşulan dillerinden olan Rusça olup aynı zamanda Halkın %99 rusça konuşmaktadır.

8. Tıp ve diş hekimliği gibi sağlık bölümlerinde ingilizce eğitim seçeneği vardır.

9. Özellikle kozmopolit yapıda olan Odessa ve Kharkiv gibi şehirlerinde ırkçılık en az düzeyde olduğundan oldukça güvenli aynı zamanda eğlenceli bir ortam vardır.

10. Ukrayna’ya Turistik vizeler kalktığından dolayı aile bireyleri veya arkadaşlar rahatlıkla giriş çıkış yapabilir.

11. Ukrayna’ya çok ekonomik uçak biletleri her zaman bulunabilir. 150 TL’ ye bile bilet bulmak mümkündür.

12. Lisans Tamamlama programları ile Ön lisans mezunları Ukrayna’ya yatay geçiş yaparak yıl kaybetmeden lisans tamamlayabilirler.

Birde Ukrayna da eğitim alanları dinlemek ister misiniz…  Tıklayınız…

Üniversite Eğitimi, yurt dışı üniversite eğitimi, everest yurt dışı eğitim, ukrayna da üniversite eğitimi, ukrayna da üniversiteye nasıl girilir, Ukrayna yabancı üniversite öğrenci kabulü, Yabancılar için ukrayna da üniversite, Eğitim Lviv, Ukrayna da Eğitim Nasıl, Ukrayna da nasıl öğrenci olunur, Ukrayna da öğrenci

Ukrayna’da Yıllık Bazı Bölüm Fiyatları;

1. Tıp Rusça  2950 usd  

Ukrayna’da tıp ve diş hekimliği eğitimi için.: Tıklayınız…

2. Tıp İngilizce 3900 usd

3. İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık: 1700 usd

4. Uzak yol Kaptanlığı : 1950 usd

5. Tercümanlık 2000 usd

 

Diğer Üniversiteler ve bölümler hakkında detaylı bilgi için.: Tıklayınız…

Hakkında HmmT AYDs

Lviv Haber Genel Koordinatörü

10 yorum

 1. Benim de en çok merak ettiğim konulardan biriydi. Bu işler için bir danışman şirket kullanmak çok mantıklı mı bilmiyorum. incelemekte fayda var.

 2. Bir arkadaşım bu danışmanlık aracılığıyla Ukrayna da İnşaat Mühendisliği okumaya gitmişti. Kiev ‘de bende merak edip sordum bu işler nasıl oluyor diye. Arkadaşım bu aracı kurumu önermişti. O çok memnun kalmış ilgili olduklarını söylemişti.

  • Lviv ‘de okuyan bazı arkadaşlarımız da var. Onlar da memnun. Yurt dışı eğitim ile ilgiliyseniz. everest eğitimi bi değerlendirin derim.

 3. Piyasa da bu tip işleri yapan bir çok merdiven altı şirket dolu dikkat edin. Evet bir şirket var orta da biz bu işi yapıyoruz. Diyorlar ama siz iyice araştırmadan güvenmeyin.
  Referanslarını filan iyice araştırın. Ukrayna ya okumak için gelen bir çok kişi bu tip şirketlerin mağduru olmuş durum da…

 4. Ukrayna da üniversite eğitimi düşünüyorsanız. Bir kurum aracılığıyla yapmanızı öneririm. Ben ingilizce biliyorum. Her şeyi kendim hallederim şeklinde yola çıkan arkadaşlar sonra bürokratik işlemlerde çok sıkıntı yaşıyorlar. Bırakın biraz komisyon ödeyin aracı halletsin bütün işlerinizi siz keyfinize bakın derim.

 5. Eğitim için Neden Ukrayna;

  Öncelikle 3’üncü bir diliniz olacak,
  Farklı bir kültürden binlerce arkadaşınız.
  Farklı dünya görüşü,
  İki ülke arasında gerçekleşen ticaret ve kültürel etkileşimde iş fırsatı,
  Harika bir doğa,
  Harika bir ülke,
  Eğitim kaliteleri de çok iyi,

 6. Neden eğitim için Ukrayna maliyetler gerçekten çok mu uygun tartışılır. Öncelikle gerçekten güzel bir ülke öncelikle keşit amaçlı gidin derim. biraz gezip üniversite ve hayat hakkında bilgi edinin. Gerçekten böyle bir yatırımın geleceğiniz açısından ne gibi getirisi olur. Kendinize samimi bir SWOT analizi çıkarın. Amaçsız sadece Ukrayna yaşamış olmak için gidecekseniz. Şimdiden söyleyim. Geçecek zamanın geri dönüşü olmayacak.

 7. Bilgilendirme için teşekkür ederiz.

 8. Bugün Türkiye den de bir çok öğrencinin Üniversite eğitimi için tercih ettiği ülkeler den biri haline gelen Ukrayna Lviv ‘de bulunan üniversiteleriyle de fark yaratıyor. Öğrencilerimizin kayıt olmayı düşündüğü bölümleri iyi araştırması gerekirse bir danışmanlık şirketinden faydalanması en doğru kararı vermelerine yardımcı olacaktır.

 9. Bende Üniversite eğitimi için Ukraynayı düşünüyorum ama bu denklik meseleleri ve eğitim kalitesi konuları gerçekten önemli konular arasında çok az bilgi var yada resmi değil.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Buraya Bakarlar

Akar Lojistik Pazarlama Müdürü Onur Kurtay

Akar Lojistik Pazarlama Müdürü Onur Kurtay oldu.1985 Bursa doğumlu olan Onur Kurtay, Ukrayna ...

Translate »